Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plAmeryka PółnocnaOświęcim-Mielno czyli z małopolski nad morze


Kaukaz 2015

Autor wyprawy: Bylismytam.pl

Data rozpoczęcia: 2015-08-22

Data zakończenia: 2016-09-10

Czas trwania : 386 dniUczestnicy wyprawy
Maciej

Logo

Opis wyprawy

Zaczęliśmy już plany i przygotowania do chyba największego naszego wyzwania rowerowego. Wyprawy na Kaukaz.Aktualnie prowadzimy nabór chętnych !!!

Hasło pod jakim jedziemy to „... bo nam się jeszcze chce„.

 Szczegóły na [usunięty przez moderatora]

Planujemy poznać ludzi, kulturę, przyrodę i zabytki tak ciekawego regionu jakim jest Kaukaz. Jest to jednocześnie tygiel narodowościowy gdzie Gruzini, Azerowie, Ormianie i Rosjanie nawzajem sie przenikają i niestety jednocześnie rywalizują o kontrolę tych terenów. Planujemy przejechać przez Gruzję i Armenię i w zależności od sytuacji politycznej do Osetii Południowej oraz Azerbrjdżanu. Chcemy wjechać w góry Swenetii, gdzie można spotkać jeszcze walecznych Gruzinów, którzy żyją w kamiennych basztach. Przejechać Gruzińską Drogą Wojenną do jednego z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbeku. Odwiedzić skalne miasta. Zobaczyć jedne z najstarszych świątyń chrześcijańskich.

Do Gruzji planujemy dotrzeć z rowerami samolotem (Wizzair) .Poruszać się będziemy drogami głównie lokalnymi, talk aby być jak najbliżej i poznać Gruzinów wraz z ich kulturą. Liczymy na nawiązanie kontaktów z lokalnymi społecznościami.
Termin wyprawy zaplanowaliśmy na przełom sierpnia i września 2015. Według nas to najlepszy okres na podróżowanie po tym terenie rowerem. Da nam duże prawdopodobieństwo dobrej pogody, w miarę ciepłych nocy nawet w okolicach górskich i względny brak opadów. Czas trwania 10-15 dni, w zależności od możliwości finansowych i czasowych ekipy.

Zapraszam chętnych piszcie na kontakt@bylismytam.pl

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270