Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plZdobyliśmy Rzym, zaliczyliśmy Alpy i ApeninyTrasa

artur.lorenc
artur.lorenc
4125
NIEPOŁĄCZONY
0

O sobie

Pierwsza podróż rowerowa na przylądek Nordkapp w Norwegii w 2006 roku zakończyła się nieuleczalną chorobą. Od tamtej pory w mojej głowie zagnieździł się chochlik, który co jakiś czas kieruje moje myśli wysoko w obłoki, marzenia odziera z wszelkich granic i jeszcze próbuje mi wmawiać, że wystarczy chcieć, a one się spełnią.

www.loorenc.pl/

Znajomi

Użytkownik aktualnie nie ma znajomych.

WYPRAWY

Logo
Patronat medialny

Rowerem do Dakaru : 2009

Pustynia jak żadne inne miejsce na świecie od zawsze kojarzona była z czymś niedostępnym i niebezpiecznym, jednocześnie działała jak magnes na ludzi rządnych wrażeń. Słońce rozgrzewające w ciągu dnia termometr do czerwoności, mroźne noce, brak wody i wijący ...
RELACJAMapa
Logo

Trzy oblicza Norwegii - Fiordy, Lofoty, Nordkapp. Wyprawa rowerowa do Norwegii. : 2006

Podróżując przez Norwegię i odwiedzając takie miejsca jak zachodnie fiordy, Lofoty i Nordkapp miałem możliwość poznać trzy oblicza tego niezwykłego kraju. Każde z nich jest wyjątkowe i każde ma w sobie magię, która może oczarować chyba nawet najbardziej wybrednych ...
RELACJAMapa

RELACJE

Dakar Solo Ride 2009Oceny:  / 2
01/19/2010 13:32:00Odsłony: 2965

Mając w perspektywie trzy miesiące pedałowania przez alpejskie przełęcze, Pireneje, spaloną słońcem Hiszpanię, Marokański Atlas, a na koniec setki kilometrów monotonnego, pustynnego krajobrazu wydawał mi się to szmat czasu. Dakar był abstrakcją majaczącą gdzieś na horyzoncie wyobraźni. Gdy na liczniku zaczęły wskakiwać pierwsze kilometry zostałem porwany przez nurt przygody, a czas przestał mieć znaczenie. Mozolne podjazdy w Alpach nie wiedzieć kiedy zostały daleko za mną, Hiszpania okazała się najgorętszym miejscem na trasie podróży, a Marokańska gościnność czasami odejmowała mi mowę. Wreszcie ta długo wyczekiwana Sahara... nie była wcale tak drapieżna, ale często kapryśna.

Trzy oblicza Norwegii - Fiordy, Lofoty, NordkappOceny:  / 0
10/26/2008 14:28:00Odsłony: 2538

Odgłos nadjeżdżającego pociągu oznaczał, że już za kilka minut wsiądę do wagonu, zasuną się drzwi i wyruszę w moją pierwszą podróż. Na koniec usłyszałem jeszcze kilka ciepłych pożegnalnych słów od bliskich, którzy strasznie przeżywali ten wyjazd i pora było się zbierać.

Przez kilka następnych godzin wsłuchiwałem się w stukot jadącego pociągu i wpatrywałem się w przesuwający się za oknem krajobraz. Jednocześnie próbowałem sobie wyobrazić jak to będzie. Jak przywita mnie Szwecja i jakie przygody szykuje dla mnie Norwegia. Znając Skandynawię ze zdjęć i z informacji, jakie udało mi się znaleźć, byłem bardzo podekscytowany myślą o tym, co mnie tam czeka.

BLOGTen użytkownik nie opublikował jeszcze żadnych artykułów.

MOJE POSTY

This user has no forum posts.

Obserwuj nas

Mapy, przewodniki, książki

Wyróżnienia

CYKLOiD - Wyprawy Rowerowe w katalogu Gwiazdor

CYKLOiD.pl - w katalogu ''katalok''

 

 

 dolomity-fotokathmandu-rtchorwacja 023andy-ps1scot castl 19jaipur-rt 

 himalaje30andy68tybfrelacja37korsyka 36tititaca rom22andy-ps

 

 

 

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270