Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plTwoja stronamacieejlw

macieejlw
macieejlw
5772
NIEPOŁĄCZONY
0

O sobie

lubię mknąć na rowerze

macieejlw@poczta.fm

 

www.cykloid.pl

Znajomi

Użytkownik aktualnie nie ma znajomych.

WYPRAWY

Logo

PRZEZ TZW. ''ZIEMIE ODZYSKANE'' : 2012

Opis trasy której motywacją były emocje. Wybór kierunku nie był przypadkowy. Po za tym zachodnia część naszego kraju była mi nieznana. Osiągnąłem swój cel w 4 dni przejeżdżając blisko 600 km. Odgłosy drogi zsynchronizowały się z moim oddechem. W pewnym momencie ...
RELACJAMapa

RELACJE

UCIECZKA W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIOceny:  / 6
11/20/2014 14:58:21Odsłony: 1010

  11 listopada to prezent, dar od losu i historii. Wolne. Dla większości Polaków nie żaden czas  do zadumy nad cudem odzyskaną wolnością kilkadziesiąt lat temu, ale radość z długiego weekendu. Sklepy monopolowe przeżywają oblężenie już dzień wcześniej, od popołudnia do późnego wieczora. Ot, święto państwowe - my mamy wolne. Jest czas na odreagowanie za trudy tygodnia. Za wykonywaną pracę zwykle za marne pieniądze, za arogancję polityków, w tym także tych z krzyżem na klacie i z gębą pełną frazesów. My mamy wolne. Ja mam wolne. Polska ma wolne.

  Otworzyłem butelkę piwa i pomyślałem o moim wyborze. Jest 10 listopada, piękny ciepły wieczór, Częstochowa. Mogę jechać jutro do Warszawy rzucać cegłą w policję. Wtedy będę niepokornym, a może nawet wyklętym patriotą walczącym z układem. Mogę iść na manifestację organizowaną przez Prezydenta – zostanę wtedy resortowym dzieckiem. Zaraz mi znajdą ojca w ZOMO i dziadka w Wehrmachcie. Mogę iść do kościoła po pseudopatriotyczną indoktrynację i podpowiedź na kogo głosować w nadchodzących wyborach. Mogę się upić i przeleżeć cały dzień. Mogę nie robić nic. Nie chcę nie robić nic, bo szkoda takiego dnia. To jest taki piękny, słoneczny dzień.

PRZY SZABASOWYCH ŚWIECACHOceny:  / 4
10/19/2014 20:26:05Odsłony: 1184

Kolejna podróż w głąb naszego pięknego kraju. Wycieczka w świat nieistniejący już nie tylko w sposób fizyczny, co jest zrozumiałe i oczywiste, ale nieistniejący zupełnie w naszej świadomości. Pełen tajemnic i zaskakujących czasem odkryć. Świat polskich Żydów, współgospodarzy tych ziem od stuleci, nieobecnych dopiero od 70 lat, ale przez dziesięciolecia skutecznie rugowanych z naszej pamięci i historii.

OSTATNI POCIĄG Z MORĄGAOceny:  / 5
08/21/2014 19:36:27Odsłony: 1302

Wakacje w północnej Polsce w dniach 4-14 sierpnia 2014. Trochę historii, rzecz jasna tej kontrowersyjnej, nieznanej, nierzadko trudnej do zaakceptowania. Do tego w tle zapach jezior i morza...

Podłe obiady i piękne krajobrazy. Kilka puszek piwa na dobranoc, czasem butelka wina...

 

zapraszam w podróż po Ziemi Chełmińskiej, Kociewiu, Kaszubach oraz Warmii........

PONIDZIE - HISTORIA NA STYKU DWÓCH KULTUROceny:  / 6
05/18/2014 21:21:20Odsłony: 1572

Majówka w Polsce. Zawsze z niespodzianką w postaci pogody. Pełna zaskoczenie dla synoptyków, którzy bez zmrużenia oka wystawiają sobie nie mniej niż 95% sprawdzalność pogody. Myślicie, że tym razem było inaczej? Na początku, tak na kilka dni przed majowym weekendem prognoza była optymistyczna, ale im bliżej dnia wyjazdu, tym gęściej zaczynały pojawiać się ''chmury'', aż w końcu na dzień przed wyjazdem okazało się, że w Polsce ma padać. No cóż, byłem na to przygotowany, i wyjazd zaplanowałem w 4 różne miejsca z ostateczną datą wyboru – 30 kwietnia. Tak więc w planie była Kotlina Jeleniogórska (miało padać przez 4 dni), Stawy Milickie (pada 3 dni), Biebrza (pada 2 dni i zimno) no i Ponidzie (Pada 2 dni, ale temperatura ok. 15 stopni).

POCZĄTEK SEZONU 2014, CZYLI PRZYWITANIE WIOSNY W GÓRACHOceny:  / 5
04/10/2014 19:49:11Odsłony: 1129

Na rozgrzewkę, na początek krótkie, bo kilkudziesięciokilometrowe trasy: po jednej z Karkonoszy i Beskidu Makowskiego. Troche zdjęć w nagiej jeszcze scenerii, kilka subiektywnych uwag, ale najważniejsze, że sezon rozpoczęty :)

<< Pierwsza < Poprzednia [1] 2 3 Nastęna > Koniec >>

BLOGTen użytkownik nie opublikował jeszcze żadnych artykułów.

MOJE POSTY

This user has no forum posts.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270