Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


Z Alaski do Meksyku

Autor wyprawy: Kangari

Data rozpoczęcia: 2011-09-19

Data zakończenia: 2011-12-25

Czas trwania : 99 dniUczestnicy wyprawy
Kangari

Logo

Opis wyprawy

Mam na imię Piotr. Niedługo skończę czterdzieści lat. Nigdy nie postanowiłem do końca, jak będę żył, być może, tak już zostanie. Jestem ciągle w ruchu, nie mogę usiedzieć w miejscu. Studiowałem na kilku kierunkach, pracowałem w różnych miejscach, m.in. na budowie, w bibliotece, opiekowałem się niepełnosprawnymi, nauczałem w kilku szkołach. Od lat realizuję marzenia zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią i pisaniem. Przejechałem kawałek świata, ale jeszcze wiele miejsc chciałbym kiedyś odwiedzić.

Niebawem wybieram się na samotny, rowerowy, jesienno-zimowy przejazd przez Kordyliery. Rozpoczynam w Anchorage na Alasce i ruszam na południe przez Kanadę i USA do Meksyku.

Nie wiem dokładnie, jakie miejsca odwiedzę, nie mam ściśle ustalonej trasy, choć zamierzam jechać głównym pasmem Kordylierów. Będę jechał na południe, zobaczę to, na co akurat będę miał ochotę, albo co z jakichś względów wyda mi się interesujące. Pogoda też pewnie będzie miała duży wpływ na wybór trasy, jako że część trasy zostanie pokonana w warunkach zimowych.

BANER animowany a alaski do meksyku

Wieści z trasy

Wiesci z trasy

Czerwony Lew ...

Za Piotrem 2700 km. Zakończył już podróż po drodze, zwanej Alaska Highway i będzie teraz poruszał się na południe w stronę Vancouver. Tym razem już bez spotkań z niedźwiedziami, może dlatego, że spadł śnieg i misie wreszcie poszły w wyższe partie gór szykować się już do zimowego snu... Po przeprawie przez zasypane drogi w okolicach Fort Nelson, znów jedzie w późnojesiennej aurze. Z dnia na dzień robi się jednak coraz zimniej, tym bardziej więc trzeba się pospieszyć i zdąrzyć dojechać do Vancouver przed nadciągającą zimą. ...

[Czytaj więcej]

Trasa wyprawy

Trasa wyprawy: Whitehorse - Watson Lake - Dawson Creek - Prince George - Vancouver

[ Zobacz szczegóły ]

Ładowanie ... loader

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270