Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plO nas

O nas - cykloid.pl

Opublikowano: 23-sierpień-2011 | Odsłony 3474

cykloid-team

Podróże rowerowe to nasza pasja, którą realizujemy na wielu płaszczyznach swojego życia. Wrodzoną ciekawość świata, miłość do potęgi gór oraz niezależność przemieszczania się jaką daje rower, udało nam się połączyć w wyprawach rowerowych.

Dzięki rowerowi zrealizowaliśmy kilka swoich marzeń, w tym wspaniałe podróże przez góry najwyższe, takie jak Himalaje i Andy. Mieliśmy okazję poznać różne kultury oraz życzliwych ludzi.

Góry, szczególnie te najwyższe, są surowe i wymagające. Aby je przemierzyć trzeba kierować się w nich zupełnie innymi wartościami, porzucając stare przyzwyczajenia. Podczas takich podróży wszystkie problemy rozwiązuje się przy pomocy minimalnej liczby środków, co daje wiarę we własne możliwości oraz w ludzi spotykanych na swej drodze. Dowiadujemy się więcej nie tylko o świecie, ale również o nas samych.

Serwis CYKLOiD.pl powstał z chęci dzielenia się swoimi wrażeniami z podróży. Początkowo prezentował informacje o naszych wyprawach, jednak w dość krótkim czasie przerodził się w serwis prezentujący projekty innych podróżników, tak aby można było dotrzeć do autentycznych wrażeń z podróży cyklistów, którzy je odbyli.

Obecna wersja strony jest kontynuacją projektu Kalendarz Polskich Wypraw Rowerowych XXI wieku zbierającym informacje na temat zrealizowanych wypraw rowerowych w tym stuleciu.

Można tu pozostawić ślad po swoich podróżach i dokonaniach. Być może akurat Twoja wyprawa zainspiruje innych do ruszenia we własną podróż, albo znajdziesz tutaj towarzyszy, z którymi zrealizujesz projekt wyprawy, o której nawet nie marzyłeś.

Zachęcamy do dodawania swoich wypraw i zaprezentowania ich innym cyklistom. Zapraszamy do społeczności podróżników rowerowych.

Czym jest CYKLOiD?

maszyna-biegowa-kopiaCYKLOiD jest biomechanicznym pojazdem przyszłości, zrodzonym w umysłach ludzi, którzy za nic mieli jakiekolwiek ograniczenia w realizacji marzeń o swobodnym przemieszczaniu się.

Korzenie tego wynalazku sięgają początków XIX wieku, a dokładnie 1818r, kiedy to Karl Freiherr von Drais opatentował swoją maszynę biegową, pierwowzór roweru. Ponad 200 lat po tym wynalazku, w epoce nanotechnologii powstał najbardziej ekonomiczny pojazd w historii transportu - hybryda inteligentnej biomaszyny i tradycyjnego roweru. Pojazd, w którym człowiek może w dowolnym stopniu wspomagać swoje siły i możliwości.

Nareszcie możesz jechać tam gdzie chcesz, a nie tam gdzie akurat jest droga - wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270