Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plNews

News

News (4)

Wyprawa rowerowa MTB "Ameryka Południowa i Środkowa 2015

Autor | Opublikowano: 16-styczeń-2015 | Odsłony 705
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Celem naszej wyprawy jest  sprawdzenie się w nowych dla nas warunkach, eksploracja, edukacja i nauka (zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia, reportaże, nagrania audio i video), spopularyzowanie turystyki rowerowej i zdrowego trybu życia. Celem wyprawy jest przemierzenie trasy rowerowej szacowanej na długość około 22 tysięcy kilometrów przez dwóch rowerzystów w czasie 7-8 miesięcy.

 

Czego najczęściej szukają rowerzyści - ranking produktów, marzec 2014

Autor | Opublikowano: 10-kwiecień-2014 | Odsłony 3065
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Wczesna wiosna i łagodna aura sprzyjają rowerowym wycieczkom za miasto. Początek sezonu to również dobry moment na zakup nowego roweru i dodatkowego wyposażenia. Chciałbym zaprezentować wam kilka rankingów sporządzonych na podstawie danych z miesiąca marca otrzymanych z porównywarki cenowej Skąpiec.pl. Być może znajdziecie w nich coś ciekawego dla siebie.

W dalszej części artykułu znajdziesz 3 rankingi:

  • ranking rowerów;
  • ranking opon rowerowych;
  • ranking bagażników rowerowych i wyposażenia transportowego.

Wyprawa w poszukiwaniu zapomnianej kolei-widmo

Autor | Opublikowano: 30-sierpień-2013 | Odsłony 2627
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Projekt Martwa Droga to inicjatywa poświęcona jednemu z najbardziej monstrualnych projektów Stalina: niedokończonej kolei-widmo, czyli Transpolarnej Magistrali Kolejowej, zwanej Martwą Drogą, a znajdującej się w okolicach koła podbiegunowego, w północnej Syberii.

Wyprawa Martwa Droga 1953-2013 to ekstremalna ekspedycja filmowo-badawcza do najbardziej niedostępnego odcinka Drogi Umarłych. We współpracy z New York University, magazynem Odkrywca, Instytutem Pamięci Narodowej, oraz Domem Spotkań z Historią, pragniemy przenieść się w czasie i przestrzeni do Syberii Stalina, aby zbadać i pokazać rozmach przedsięwzięć czasów stalinizmu.

Data wyprawy nie została wybrana przypadkowo: dokładnie 60 lat temu zmarł człowiek, który jednym pociągnięciem ołówka wysłał dziesiątki tysięcy ludzi w jedno z najbardziej niegościnnych miejsc na naszej planecie.

 

Maraton rowerowy dookoła Polski - edycja 2013

Autor | Opublikowano: 14-sierpień-2013 | Odsłony 3249
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

J17 sierpnia rozpocznie się najdłuższy maraton rowerowy w obecnym sezonie. Chodzi o Maraton Rowerowy Dookoła Polski (MRDP), którego dystans w tej edycji wyniesie aż 3130 kilometrów.

Trasa maratonu będzie przebiegać wzdłuż granic Polski tworząc jeden z najdłuższych maratonów rowerowych na świecie.

Idea maratonu jest prosta - nie liczy się tylko końcowa lokata, ale samo ukończenie maratonu w czasie 10 dni. Start i meta zlokalizowane są na Przylądku Rozewie przy latarni morskiej.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270