Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


Wyprawa rowerowa MTB "Ameryka Południowa i Środkowa 2015

Autor  | Opublikowano: 16-styczeń-2015 | Odsłony 843
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Celem naszej wyprawy jest  sprawdzenie się w nowych dla nas warunkach, eksploracja, edukacja i nauka (zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia, reportaże, nagrania audio i video), spopularyzowanie turystyki rowerowej i zdrowego trybu życia. Celem wyprawy jest przemierzenie trasy rowerowej szacowanej na długość około 22 tysięcy kilometrów przez dwóch rowerzystów w czasie 7-8 miesięcy.

 

Będziemy pokonywać średnio 100 km na dzień. Motywem przewodnim będzie odwiedzanie większości państw Ameryki Południowej - Brazylia, Paragwaj, Urugwaj, Argentyna, Chile, Boliwia, Peru, Ekwador, Kolumbia, Wenezuela oraz Ameryki Środkowej-Panama, Kostaryka, Nikaragua,Salwador lub Honduras, Gwatemala  z perspektywy roweru i nakręcenie ciekawego materiału, uwiecznienie niezapomnianych chwil.Jeśli wszystko będzie szło po naszej myśli, to sfinalizujemy naszą podróż w Meksyku. Wyprawa rozpocznie się dnia 2.2.2014 roku. Miejscowością startową jest miasto Praga skąd polecimy do Madrytu i stamtąd już bezpośrednio do Sau Paulo (Brazylia).

 

SouthAmerica600

Artykuły powiązane

 • Podsumowanie wyprawy HTC Author American Expedition 2013

  Podsumowanie wyprawy HTC Author American Expedition 2013 po przejechaniu Ameryki Północnej i Środkowej.
  Moja najdłuższa i najdalsza wyprawa rowerowa zakończona. Po ponad siedmiomiesięcznej podróży wróciłem do domu. Pierwotny plan zakładał przejazd aż do Patagonii w Ameryce Południowej, do Polski postanowiłem jednak wrócić z Panamy. To chyba jedyny sensowny punkt na zaplanowanej trasie. Za Panamą znajduje się nieprzejezdny przesmyk Darien gdzie jest tylko dżungla więc jedyną możliwością przedostania się do Kolumbii jest samolot lub łódź. Ponieważ wiązało się to z nie małą opłatą lepszym rozwiązaniem był powrót do Polski. To właśnie skromny budżet wyprawy był głównym powodem skrócenia wyprawy. Nie łatwo jest z własnych oszczędności zorganizować tak długą i daleką podróż nawet jeśli zna się wiele sposobów na to aby te koszty obniżyć. Oczywiście względy finansowe to tylko jeden z kilku powodów mojej decyzji.

 • Makaron w sakwach - premiera książki Piotra Strzeżysza

  Autor:

  Polecieć na drugi koniec świata, aby męczyć się długą jazdą na rowerze i żywić się kolejnymi porcjami makaronu z makaronem? Pedałować wiele dni przez zaśnieżone góry Alaski, czujnie rozglądając się za głodnymi niedźwiedziami? I w dodatku robić to za własne pieniądze, a co gorsza, dla przyjemności? Dla większości z nas to czyste szaleństwo, ale na szczęście nie dla Piotra Strzeżysza!

 • O nowej książce Piotra Strzeżysza - Makaron w sakwach

  Autor:

  Na festiwalu Travenalia ma mieć miejsce premiera nowej książki Piotra Strzeżysza zatytułowanej Makaron w sakwach, wydanej nakładem wydawnictwa Bezdroża. Po opowieściach prosto z najwyższych gór świata, dróg Tybetu i Ladakhu, które można przeczytać w książce Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata (2011), czas na relacje z rowerowych przygód po obu Amerykach.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270