Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


O nowej książce Piotra Strzeżysza - Makaron w sakwach

Opublikowano: 27-wrzesień-2012 | Odsłony 1338
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na festiwalu Travenalia ma mieć miejsce premiera nowej książki Piotra Strzeżysza zatytułowanej Makaron w sakwach, wydanej nakładem wydawnictwa Bezdroża. Po opowieściach prosto z najwyższych gór świata, dróg Tybetu i Ladakhu, które można przeczytać w książce Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata (2011), czas na relacje z rowerowych przygód po obu Amerykach.

W oczekiwaniu na premierę książki prezentujemy krótki fragment znajdujący się na okładce. Poniżej również widok samej okładki, której współautorką jest Nunu. Kto czytał wpisy na blogu Piotra ten doskonale wie, o kogo chodzi.

Rozsiadłem się na niedużym placyku. Zajadałem konserwę, popijając jęczmienną nalewką, kiedy przysiadł się do mnie postawny, barczysty mężczyzna.
 – (...) skąd jesteś?
 – Z Polski.(...)
 – A sól w Polsce jest?
 – Sól? Tak, mamy sól. Dużo soli.
 – Dużo macie soli? Ale nie tyle, co w Boliwii, tutaj wszędzie sól.
 – Tak, tyle to pewnie nie mamy, ale też mamy dużo, tylko że nie w jeziorach.
 – Nie w jeziorach? Hmmm... A po ile w Polsce kilo soli?
 – Dwa dolary – mówię i patrzę, jak mężczyźnie zaświeciły się oczy.
 – Dwa dolary!! Puta madre! Jak mówiłeś? Polska? Jaki piękny kraj! Jadę, dwa dolary! Puta madre! Daleko do tej Polski? Ile dni samochodem? Sąsiad ma ciężarówkę, załadujemy ją solą i wrócimy bogaci! Dwa dolary za kilogram! Tutaj całe jeziora soli, po horyzont! Powiedz, jak się jedzie do tej Polski?

(fragment rozdziału Podróż przez Andy)

Festiwal Travenalia odbędzie się w dniach 26-28 października w Krakowie. Piotr Strzeżysz jest tam jednym z zaproszonych gości. Będzie okazja do zdobycia autografu do książki :)

Uwaga:

Książka Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery jest już w przedsprzedaży. Do 2 października można ją kupić z rabatem - 15%. Termin realizacji zamówień od 21 października.

Poprzednią książkę Piotra Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata można kupić z rabatem 20%, w cenie 29,60 zł.

książka podróżnicza makaron w sakwach widok okładki

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270