Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plCiekawe blogi

wyprawy21

wyprawy21 (22)

Po Gruzji czas na Meksyk

Autor | Opublikowano: 08-wrzesień-2012 | Odsłony 733
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ledwie Piotrek wrócił z Gruzji, a już poleciał do Stanów by kontynuować swój ubiegłoroczny projekt - zrealizować trasę do Meksyku (wyprawa: Z Alaski do Meksyku). Kilka dni temu pisał do nas z Las Vegas - ma się dobrze i już jest w drodze do granicy. Znów będzie można śledzić jego losy na blogu onthebike.pl oraz na naszej stronie.

Bałkany 2010 - zapowiedź wyprawy

Autor | Opublikowano: 15-październik-2010 | Odsłony 1317
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

bakany_logo_150Kolejna wyprawa rowerowa w Kalendarzu Wypraw XXI - Bałkany 2010. Start wyprawy zaplanowany jest na 15 października 2010 roku . Organizatorem oraz pomysłodawcą jest Krzysztof Skok, który 2008 roku odbył samotną wyprawę rowerową z Polski do Pekinu na Igrzyska Olimpijskie.

Krainy geograficzne, które odwiedzi uczestnik podczas wyprawy to:

Morze Bałtyckie, Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, Morze Śródziemne, Morze Jońskie, Morze Adriatyckie, Zatoka Sarońska, Kanał Koryncki, Alpy, Karpaty, Sudety, Góry Dynarskie, Półwysep Bałkański, rzeka Dunaj,

Rowerem do Nepalu 2010 - zapowiedź wyprawy

Autor | Opublikowano: 05-październik-2010 | Odsłony 1185
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

turcja-nepal-logoZ Turcji przez Iran, Emiraty Arabskie, Oman, Indie do Nepalu...

Dlaczego chcemy pojechać?

Bo chcemy przeżyć przygodę... bo chcemy spojrzeć na życie z dystansu... bo chcemy żyć z dnia na dzień bez planów, stresu, pośpiechu, budzika... bo chcemy poznać nowych ludzi, ich zwyczaje, kulturę... bo chcemy zobaczyć piękne miejsca... bo chcemy siebie sprawdzić... bo chcemy się przekonać czy życie bez cywilizacyjnych wygód jest trudne... bo chcemy i już!!;).

 

Kiedy i na jak długo?

Wyjazd w październiku i powrót w lutym. Nie chcemy się spieszyć. Jeżeli jakieś miejsce mocno nas zaintryguje to sobie tam pobędziemy, nie mamy zamiaru trzymać się kurczowo planu.

Relax take it easy;)

Andanza Honker :: start wyprawy

Autor | Opublikowano: 01-sierpień-2010 | Odsłony 852
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
andanza_logo150

1 sierpnia, w niedzielny poranek wystartowała wyprawa rowerowa łódzki Harcerzy do Barcelony - Andanza de Honker.  Zgodnie z planem około 8-mej rano grupa 13 harcerzy-rowerzystów ubrana w żółto-czerwonych barwach pojawiła się na placu Wolności w Łodzi - oficjalnym  miejscu startu wyprawy. Po udzieleniu wywiadów dla lokalnych mediów, pożegnaniach z bliskimi, znajomymi oraz  przyjaciółmi ruszyli ulicą Piotrkowsą w kierunku Pabianic. Na trasie nie zabrakło również kibiców wyprawy, niektórzy towarzyszli Harcerzom aż do Złoczewa - miejsca pierwszego postoju.

Wyprawa rowerowa do Słowenii - zapowiedź wyprawy

Autor | Opublikowano: 22-lipiec-2010 | Odsłony 1035
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Celem wyprawy jest miasto Piran na wybrzeżu Słowenii. Podróż rozpocznie się w Skawinie koło Krakowa 28 lipca , planowany powrót to 19-20 sierpień. Wyprawa jest w pełni rowerowa ale z uwagi na fakt, że powrót nastąpi tą samą trasą, możliwe jest, że np. pociągiem . Planowana trasa przebiegać będzie przez nastepujące kraję: Polskę, Słowację, Węgry oraz Słowenię. Cała trasa została podzielona na 7 jedniodniowych etapów, o średnim dziennym dystansie około 100 kilometrów.

Rowerem dookoła Polski w 1 miesiąc - zapowiedź wyprawy

Autor | Opublikowano: 20-lipiec-2010 | Odsłony 1360
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

dookola-polski-logo20 lipca rozpoczeła się wyprawa rowerowa dookoła Polski.  Uczestnik i główny organizator wyprawy Mateusz Konopielko zamierza w ciągu 30 dni pokonać trasę około 2684 kilometrów.  Celem wyprawy jest promowanie aktywnego spędzania czasu przez młodzież. W dobie komputerów zanika zamiłowanie do sportu oraz kolarstwa turystycznego oraz wyczynowego PORA TO ZMIENIĆ.

Trasa wyprawy przebiega wzdłuż granic Polski nie pomijając najciekawszy miejsc poszczególnych regionów. 

Albania Bike Tour 2010 - zapowiedź wyprawy

Autor | Opublikowano: 02-lipiec-2010 | Odsłony 1187
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

albania_logo_200Leżąca w południowo-zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego Albania, jest jednym z najbardziej tajemniczych i nie odkrytych jeszcze przez turystów zakątków Europy. Uczestnicy wyprawy rowerowej wokół Albanii chcą zwrócić uwagę iż na Półwyspie Bałkańskim, jest nie tylko popularna wśród turystów Chorwacja, ale również Albania.

Ukraine Castle Tour 2010 - zapowiedź wyprawy

Autor | Opublikowano: 01-czerwiec-2010 | Odsłony 895
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ukraina_logo150Wyprawa rowerowa szlakiem ukraińskich zamków. Uczestnicy wyprawy będą mieli do pokonania prawie 2000 km po słabo zaludnionym terenie, oraz odwiedzą tętniący życiem i kuszący niezapomnianymi krajobrazami Krym. Interesuje ich zgłębienie historii tamtejszych terenów, jak również poznanie obyczajów i tradycji ukraińskiej ludności, oraz przekonanie się na własnej skórze, co znaczy tamtejsza "gościnność". Trasa wyprawy będzie wiodła przed zachodnią i południową Ukrainę.

Uczestnicy wyprawy w 2009 roku odbyli podróż rowerami szlakiem warowni szkodzkiego wybrzeża. Relację z ich poprzedniej wyprawy można przeczytać w dziale Relacje z wyprawy.

Ladakh - Zanskar 2010 - zapowiedź wyprawy

Autor | Opublikowano: 20-maj-2010 | Odsłony 1330
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

tomek_budzioch150Kolejna zapowiedź ciekawej wyprawy rowerowej na ten rok. Tomek Budzioch zamierza przejechać indyjska część Kaszmiru i Himalajów. Wyjazd z Polski został zaplanowany na 26. czerwca a powrót na 8. września. Plan wyprawy zakłada start i metę w Chandigarh, dokąd Tomek zamierza się dostać pociągiem z Delhi. Stamtąd przez Shimlę i Dharamsalę chce dojechać do Srinagaru, a dalej przez Kargil i Lamayuru do Leh. W Leh ma w planie spotkanie z swoimi znajomymi i krótki trekking na Stok Kangri (6125 mnpm). Dalej trasa będzie prowadzić przez przełęcz Khardung do doliny Nubry, skąd przez Durbuk i Chang La (5290 mnpm) do głównej drogi łączącej Leh z Manali. Jeśli starczy czasu i sił to może uda się dotrzeć do Jeziora Moriri ... a potem to pozostanie już tylko dojechać do Rothang Pass ostatniej przełęczy przed Manali.

"Do pokonania jest około 2500 km i kilka przełęczy przekraczających 5000 mnpm, no i oczywiście własne słabości, które mogą stać się najtrudniejszą przeszkodą. No i do tego wszystkiego ciężki do ogarnięcia dla Europejczyka ruch samochodowy, który w Indiach rządzi się swoimi, bardzo trudnymi do sformułowania regułami- kto był ten wie ..."

 

W Polskę dookoła - Danii chyląc czoła - zapowiedź

Autor | Opublikowano: 03-maj-2010 | Odsłony 1113
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

logo-dookola-polskiZ cyklu Horyzont Marzeń - Na Kołach Pasji

HORYZONT MARZEŃ to projekt dwojga studentów, który zrodził się z ich pasji do rowerów, podróży, aktywnego wypoczynku oraz pragnienia odkrywania świata, poznawania nowych miejsc i ludzi, przeżywania niezapomnianych chwil i dokonania czegoś, czym tylko nieliczni mogą się poszczycić.

Jako pierwszą wyprawę swojego nowopowstałego projektu Magda i Krzysiek wybrali podróż dookoła Polski. Wyprawa rozpocznie się z początkiem sierpnia (01.08) 2010 roku i potrwa ok. 30 dni. Swoistym deserem wyprawy będzie Wyspa Bornholm, czy też "Rowerowe El dorado"- wyspa należąca do Danii. Dotrzeć na nią zamierzają na rowerach (a także promem), najpierw jednak przejeżdżając wzdłuż i wszerz nasz piękny kraj. Do przejechania czeka ich ok. 3000km (~2500km w kraju, ~300km na wyspie).

CELE WYPRAWY

  • Wyspa Bornholm
  • Przejazd dookoła Polski
  • Rodzina, zdrowie i sport
<< Start < poprz. 1 2 3 nast. > Zakończenie >>
Strona 1 z 3

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270