Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plCiekawe blogi

Cezary Śliwakowski

Cezary Śliwakowski

Wczesna wiosna i łagodna aura sprzyjają rowerowym wycieczkom za miasto. Początek sezonu to również dobry moment na zakup nowego roweru i dodatkowego wyposażenia. Chciałbym zaprezentować wam kilka rankingów sporządzonych na podstawie danych z miesiąca marca otrzymanych z porównywarki cenowej Skąpiec.pl. Być może znajdziecie w nich coś ciekawego dla siebie.

W dalszej części artykułu znajdziesz 3 rankingi:

  • ranking rowerów;
  • ranking opon rowerowych;
  • ranking bagażników rowerowych i wyposażenia transportowego.
środa, 14 sierpień 2013 17:35

Maraton rowerowy dookoła Polski - edycja 2013

J17 sierpnia rozpocznie się najdłuższy maraton rowerowy w obecnym sezonie. Chodzi o Maraton Rowerowy Dookoła Polski (MRDP), którego dystans w tej edycji wyniesie aż 3130 kilometrów.

Trasa maratonu będzie przebiegać wzdłuż granic Polski tworząc jeden z najdłuższych maratonów rowerowych na świecie.

Idea maratonu jest prosta - nie liczy się tylko końcowa lokata, ale samo ukończenie maratonu w czasie 10 dni. Start i meta zlokalizowane są na Przylądku Rozewie przy latarni morskiej.

sobota, 23 luty 2013 14:36

Wyniki konkursu - edycja 2012

Oto oficjalne wyniki pierwszej edycji konkursu na Wyprawę Roku.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy autorom oraz głosującym. Nagrody rzeczowe w postaci książki Piotra Strzeżysza Makaron w sakwach prześlemy pocztą.

Kiedy skończy się wreszcie ta zima? To pytanie stawia sobie pewnie niejeden amator dwóch kółek, szczególnie gdy zima nie odpuszcza i opady śniegu nękają nas jeszcze pod koniec kwietnia. Śnieg w takich okresach jest zwykle mokry, a jazda rowerem w śnieżnej brei do przyjemności nie należy, choćby w kalendarzu była już wiosna.

Śnieżna zima to wymarzony okres do uprawiania sportów zimowych, takich jak różne odmiany narciarstwa czy snowboardingu. Sporty te dają równie dużo satysfakcji co jazda rowerem, a przy okazji całkowicie odciągają naszą uwagę od przykrych konsekwencji zimy.

Co zrobić by zima minęła niepostrzeżenie? Jak wykorzystać efektywnie tę porę roku?

poniedziałek, 04 luty 2013 20:01

Cztery pory roku - zima

Zimę mamy na półmetku. Pierwsza część minęła jak należy, sypało śniegiem i mroziło. Po tym śniegu, co prawda, w centralnej Polsce nie ma już śladu, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że czeka nas kontynuacja zimowej aury. W końcu to przecież dopiero luty, a zgodnie z prasłowiańskim znaczeniem tego słowa (od słowa lut) ma być srogo, ostro, dziko i okrutnie.

Jeszcze półtorej dekady temu zima nie przedstawiała dla mnie większej wartości. Wszystko zmieniło się kiedy marzenia o lepszej pogodzie na rower zastąpiłem sportami zimowymi, a dokładnie zacząłem jeździć na nartach i na desce.

środa, 12 grudzień 2012 12:26

Wygraj jedną z 4 książek Makaron w sakwach

Weź udział w naszej zabawie i wygraj jedną z 4 książek. Wystarczy że uzupełnisz swój profil użytkownika o krótki tekst o sobie i dodasz swój awatar, a weźmiesz udział w losowaniu książki 'Makaron w sakwach', autorstwa Piotra Strzeżysza. Książka wydana została nakładem wydawnictwa Bezdroża, a premiera jej miała miejsce w październiku tego roku.

Formularz edycji danych w profilu dostępny jest po zalogowaniu się w serwisie. Jeśli jeszcze nie masz jeszcze konta w serwisie CYKLOiD.pl zarejestruj się korzystając z formularza znajdującego się pod tym adresem: Rejestracja

piątek, 12 październik 2012 07:27

Festiwal MEDIATRAVEL 2012

Zapraszamy na kolejną odsłonę festiwalu Mediatravel. Ta łódzka impreza podróżnicza odbędzie się w dniach 23 - 27 października 2012 r. w Muzeum Kinematografii przy placu Zwycięstwa 1. Pięć dni festiwalowych obfitować będzie w liczne projekcje filmów, wernisaże, prezentacje multimedialne z podróży, reportaże oraz prelekcje tematyczne.

Festiwal Mediatravel posiada również formułę konkursu w 6 kategoriach: film, programy TV, fotografia, radio, internet, prasa. Nagrodą główną w każdej kategorii jest NAGRODA WORLD MEDIATRAVEL.

poniedziałek, 02 październik 2006 13:34

Trasa wyprawy do Szwajcarii

Trasa wyprawy do Szwajcarii była nam dość dobrze znana z poprzednich wyjazdów, dlatego też tym razem poprowadziliśmy ją w ten sposób, by zobaczyć miejsca, które wcześniej ominęliśmy lub z braku czasu nie udało nam się ich lepiej poznać.

Wystartowaliśmy, jak zwykle z Kłodzka, kierując się na przejście graniczne w Kudowie-Zdrój. Dalej, niespiesznie, przez Czechy: Pardubice, Czeskie Budziejowice i Czeski Krumlow by skorzystać z ostatnich w tym sezonie promowych przepraw przez jezioro Lipno.

Na festiwalu Travenalia ma mieć miejsce premiera nowej książki Piotra Strzeżysza zatytułowanej Makaron w sakwach, wydanej nakładem wydawnictwa Bezdroża. Po opowieściach prosto z najwyższych gór świata, dróg Tybetu i Ladakhu, które można przeczytać w książce Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata (2011), czas na relacje z rowerowych przygód po obu Amerykach.

sobota, 08 wrzesień 2012 19:26

Po Gruzji czas na Meksyk

Ledwie Piotrek wrócił z Gruzji, a już poleciał do Stanów by kontynuować swój ubiegłoroczny projekt - zrealizować trasę do Meksyku (wyprawa: Z Alaski do Meksyku). Kilka dni temu pisał do nas z Las Vegas - ma się dobrze i już jest w drodze do granicy. Znów będzie można śledzić jego losy na blogu onthebike.pl oraz na naszej stronie.

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 nast. > Zakończenie >>
Strona 1 z 5

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270