Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plCiekawe blogi

Cezary Śliwakowski

Cezary Śliwakowski

niedziela, 22 sierpień 1993 16:58

Warmia i Mazury

Galopada po Polsce, najbardziej sportowy z naszych wyjazdów. Oprócz długich etapów sporo, jak na takie wyjazdy, zwiedzaliśmy - aż trudno jest uwierzyć, że był jeszcze na to czas. Wiele zamków oraz fortyfikacje obronne z czasów II WŚ.

Radomsko - Koluszki - Małkinia - Łapy - Olsztyn -Władysławowo - Gdańsk - Hel - Malbork - Radomsko

wtorek, 22 sierpień 2000 16:52

Przez Alpy nad Lazurowe Wybrzeże

Rok 2000 - koniec stulecia, rok przełomowy dla wszystkich. Wróżbici i kaznodzieje przewidywali koniec świata, informatycy dostawali dreszczy na hasło Y2K. Systemy informatyczne miały się nagle zawiesić i tym samym rozpocząć czas Apokalipsy. Miał nastąpić chaos, a tym czasem życie toczy się dalej. Dla każdego miłośnika gór naturalną rzeczą stają się wyjazdy w góry coraz wyższe. I tak, po Tatrach są Alpy, a po Alpach? to już inna historia. 

Trasa wyprawy naniesiona na mapy w serwisie bikemap.net

Prawie 200 uczestników wzięło udział w Rajdzie na Orientację Bike Orient. Rowerowej imprezie towarzyszył Dog Orient, czyli zawody, w których uczestniczyli biegacze z psami. Zawodnicy mieli za zadanie odnaleźć w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie turystycznej, którą otrzymali przed startem. Bazą rajdu był Ośrodek „Gazdówka” w Budach Grabskich.

piątek, 07 wrzesień 2012 00:00

Konkurs fotograficzny - Tu Byłem!

[aktualizacja]

Oficjalne przedłużenie składania prac do 15 września.

Zapraszam do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Podróżniczej "Tu Byłem" zorganizowanym pod honorowym patronatem Jacka Pałkiewicza. Jest to wyjątkowa okazja do prezentacji zdjęć z podróży niezależnych, organizowanych na własną rękę.

Jedna z kategorii ucieszy z pewnością wszystkich cyklistów, jest nią oczywiście kategoria zdjęć z wypraw rowerowych.

Przeglądajcie swoje archiwa i startujcie w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W kategorii wypraw rowerowych są to wodoodporne sakwy Crosso.

sobota, 09 czerwiec 2012 09:41

Jak dołączyć do wyprawy?

Szukam chętnych na wyprawę - informacjeJeśli chcesz chcesz dołączyć do jakiegoś wyjazdu, szukaj projektów oznaczonych ikoną dokładnie taką jak zamieszczona obok. Autorzy tych wypraw szukają chętnych na wspólny wyjazd.

Przeczytaj opis wyprawy i jeśli jest ona zbieżna z tym czego szukasz, skontaktuj się z jej autorem za pomocą Wiadomości Prywatnych. Zadaj mu pytania dotyczące projektu, ustal szczegóły.

Wyprawy oznaczone symbolem "szukamy chętnych" są projektami niekomercyjnymi i są organizowane przez ich autorów.

piątek, 08 czerwiec 2012 11:02

MTB Family Cup w Zgierzu - 23 czerwca 2012

MTB Family Cup - ZgierzZapraszamy na kolejną, 17 edycję Amatorskich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim „Family Cup”. Impreza ta organizowana jest na terenie Ośrodka Malinka w Zgierzu przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, Stowarzyszenie Kameleon i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.
Zawody organizowane są w formule wyścigu terenowego, w którym mogą startować wyłącznie amatorzy. Zawody odbywają się według klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wiekowe oraz w klasyfikacji rodzinnej (przynajmniej dwie osoby spokrewnione należące do różnych pokoleń).

czwartek, 31 maj 2012 13:41

Święto Cykliczne 2012

Święto Cykliczne 2012 - logo ŁódźCzerwiec jest od kilku lat miesiącem, w czasie którego w różnych miastach w Polsce odbywają się masowe imprezy dla rowerzystów. Organizowane są one pod hasłem Święta Cyklicznego. W tegorocznej edycji weźmie udział 12 miast. Głównym przejazdom towarzyszyć będą również liczne imprezy skierowane do użytkowników dwóch kółek.

W dalszej części artykułu znajdziesz informacje na temat najbliższych imprez, które odbędą się już w najbliższy weekend, 3-go czerwca. W rowerowym klimacie świętować będzie można w następujących miastach: Kraków, Łódź, Warszawa, Poznań, Rzeszów, Wrocław i Trójmiasto.

czwartek, 17 maj 2012 12:44

BikeOrient 2012 - rajd na orientację

bike-orient-2012Szósta edycja rajdu na orientację Bike Orient 2012 odbędzie się już 9 czerwca br. Tym razem miejscem rywalizacji będą Budy Grabskie położone w Bolimowskim Parku Krajobrazowym (woj. łódzkie, okolice Skierniewic).

Ta 3 dniowa impreza plenerowa rozpoczyna się w piątek 8 czerwca, dzień poprzedzający zawody. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia i kibicowania Polskim piłkarzom w meczu otwierającym Mistrzostwa Europy. Przy okazji będzie można też zająć miejscówki na kwaterach i punktach biwakowych, tak by w sobotę o godzinie 9:00, na luzie i bez poślizgu stawić się na linii startu – wiadomo „autostrady na Euro 2012 nie grają" i z dojazdem może być różnie – szkoda się spóźnić.

wtorek, 24 styczeń 2012 18:18

Włóczykij 2012 - atrakcje festiwalu

Włóczykij 2012Zapraszamy na szóstą edycję festiwalu podróżniczego Włóczykij, który odbędzie się w terminie od 23 lutego do 4 marca 2012 tradycyjnie w Gryfinie.

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 2012

Na festiwalu zaprezentuje się ponad 100 podróżników z całej Polski, a także z zagranicy. Zobaczyć będzie można zróżnicowane tematycznie prezentacje, od alpinizmu, po sporty ekstremalne, wyprawy rowerowe, tripy motocyklowe, podróże autostopem i z plecakiem.

Głównymi punktami programu są jak zawsze spotkania z podróżnikami połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii. W sumie zaplanowane są 43 prezentacje multimedialne oraz 8 projekcji filmów długometrażowych z odległych i egzotycznych zakątków świata.

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 nast. > Zakończenie >>
Strona 2 z 5

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270