Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plBLOGI

BLOGI

BLOGI (4)

Warstwa blogowa w serwisie CYKLOiD.pl. Jeśli szukacie miejsca na swoje blogi rowerowe, luźne zapiski o podróżach, treningach i tym czym aktualnie się zajmujecie, to zapraszamy. Nowe funkcje tej warstwy będziemy wprowadzać stopniowo, według zapotrzebowania.

Jak przetrwać zimę, czyli do czego wykorzystać nierowerową pogodę

Autor | Opublikowano: 19-luty-2013 | Odsłony 1774
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kiedy skończy się wreszcie ta zima? To pytanie stawia sobie pewnie niejeden amator dwóch kółek, szczególnie gdy zima nie odpuszcza i opady śniegu nękają nas jeszcze pod koniec kwietnia. Śnieg w takich okresach jest zwykle mokry, a jazda rowerem w śnieżnej brei do przyjemności nie należy, choćby w kalendarzu była już wiosna.

Śnieżna zima to wymarzony okres do uprawiania sportów zimowych, takich jak różne odmiany narciarstwa czy snowboardingu. Sporty te dają równie dużo satysfakcji co jazda rowerem, a przy okazji całkowicie odciągają naszą uwagę od przykrych konsekwencji zimy.

Co zrobić by zima minęła niepostrzeżenie? Jak wykorzystać efektywnie tę porę roku?

Cztery pory roku - zima

Autor | Opublikowano: 04-luty-2013 | Odsłony 1262
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zimę mamy na półmetku. Pierwsza część minęła jak należy, sypało śniegiem i mroziło. Po tym śniegu, co prawda, w centralnej Polsce nie ma już śladu, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że czeka nas kontynuacja zimowej aury. W końcu to przecież dopiero luty, a zgodnie z prasłowiańskim znaczeniem tego słowa (od słowa lut) ma być srogo, ostro, dziko i okrutnie.

Jeszcze półtorej dekady temu zima nie przedstawiała dla mnie większej wartości. Wszystko zmieniło się kiedy marzenia o lepszej pogodzie na rower zastąpiłem sportami zimowymi, a dokładnie zacząłem jeździć na nartach i na desce.

Rowerzyści będą płacić wyższe podatki

Autor | Opublikowano: 15-grudzień-2011 | Odsłony 1811
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Włodarze hiszpańskiej Walencji zdecydowali o zaostrzeniu przepisów dotyczących ruchu rowerowego. Przepisy oprócz tego, że bezwzględnie zakazują, to jeszcze mają być skrupulatnie egzekwowane, o czym świadczą wysokie kary.

I tak oto:

  • jazda "bez trzymanki" i parkowanie rowerów w niedozwolonych miejscach zasili budżet miasta o 90 euro

Rowerem po betonie - czyli zmiany w Prawie o Ruchu Drogowym A.D. 2011

Autor | Opublikowano: 12-czerwiec-2011 | Odsłony 1840
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kiedy na początku 2008 roku dotarły do mnie informacje o tym, że cykliści zwarli szeregi i będą walczyć z biurokracją o większe prawa dla rowerzystów na drodze, lobbując zmiany w prawie o ruchu drogowym, to pomyślałem, że wreszcie są szanse na poprawę losu rowerzysty. Wrodzony realizm nakazywał mi jednak ostrożność w określeniu daty tych zmian, jak też i tego, co te zmiany miałyby wnosić.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270