Wydrukuj tę stronę

Cztery pory roku - zima

Autor  | Opublikowano: 04-luty-2013 | Odsłony 1245
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zima, park Żródliska, Łódź Zima, park Żródliska, Łódź Cezary Śliwakowski

Zimę mamy na półmetku. Pierwsza część minęła jak należy, sypało śniegiem i mroziło. Po tym śniegu, co prawda, w centralnej Polsce nie ma już śladu, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że czeka nas kontynuacja zimowej aury. W końcu to przecież dopiero luty, a zgodnie z prasłowiańskim znaczeniem tego słowa (od słowa lut) ma być srogo, ostro, dziko i okrutnie.

Jeszcze półtorej dekady temu zima nie przedstawiała dla mnie większej wartości. Wszystko zmieniło się kiedy marzenia o lepszej pogodzie na rower zastąpiłem sportami zimowymi, a dokładnie zacząłem jeździć na nartach i na desce.

Wiadomo nie od dziś, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak siedzę w zaspie świeżego śniegu z przypiętą do nóg deską snowboardową, a przede mną jest kilka km zjazdu, to nigdy nie przejdzie mi przez głowę myśl 'kiedy ta zima się wreszcie skończy!'. Wygramolę się z zaspy, stanę na nogach i pojadę w dół po puchu. Wierzcie mi, nie ma nic lepszego od jazdy na snowboardzie po puchu.

Zamiast czekać na wiosnę, która i tak przyjdzie w swoim czasie, szukajcie najbardziej odpowiednich dla was sportów zimowych. Nie zwlekajcie, bo czas nie stoi w miejscu, a każda umiejętność otwiera przed nami kolejne możliwości.

Tak jak nie wyobrażam sobie życia w klimacie tropikalnym pozbawionym zimy, tak nie wyobrażam sobie zwyczajnej codzienności bez muzyki. Załącznikiem to tego inauguracyjnego wpisu niech będą dwa wykonania fragmentu Czterech pór roku Vivaldiego. Pierwszy w wykonaniu klasycznym z paczką pięknych zimowych ujęć. Drugi w wersji gitarowej, zdradzający kolejną z moich poza rowerowych pasji.

Pamiętajcie, bez zimy wiosna i lato nie przedstawiałyby sobą większej wartości.

---------------------

Ten wpis uruchamia warstwę blogową w naszym serwisie. Jeśli szukacie miejsca na swoje blogi rowerowe, luźne zapiski o podróżach, treningach i tym czym aktualnie się zajmujecie, to zapraszamy. Nowe funkcje tej warstwy będziemy wprowadzać stopniowo, według zapotrzebowania.

W razie pytań, piszcie proszę na PW lub maila. - Cezar

---------------------

Media

Cztery Pory Roku, Zima, Allegro non molto - Antonio Vivaldi
Cezar