Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


Hit konkret Góry Bialskie feat. AS

Autor  | Opublikowano: 05-październik-2014 | Odsłony 1248
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Trasa rowerowa wokół Gór Bialskich zwanych Sudeckimi Bieszczadami.

Góry Bialskie to miejsce z rzadka uczęszczane przez turystów. Szlaki o niskim poziomie trudności, płaskie szczyty, duże zalesienie i niewielkie zaludnienie - tak w skrócie można scharakteryzować to miejsce.

Punktem początkowym i końcowym trasy jest Stronie Śląskie. Po drodze mijamy Stary i Nowy Gierałtów, następnie Bielice - najwyżej położoną miejscowość w tych górach. Dalej pędzimy pod górę w stronę granicy polsko-czeskiej. Zdobywamy skalisty szczyt Brunek (1115,9 m n.p.m.), po czym zjeżdzamy na obiad do schroniska Horska Chata Paprsek, gdzie można dobrze zjeść za rozsądną cenę (płatności akceptowane również w PLN). 

Po naładowaniu energii wracamy na polską stronę, mijając Rezerwat Przyrody Puszcza Śnieżnej Białki. Kluczymy nieco po szlakach i docieramy do miejsca od którego zaczyna się konkretny zjazd w stronę Stronia Śląskiego, biegnący przez miejscowość o nazwie Nowa Morawa. Uwaga na ten zjazd - bez dobrych amortyzatorów może Was nieźle wytelepać. W pewnym miejscu zjazd ten ma ponadto przechył sięgający przeszło 25 stopni, tak więc to już raczej na ostro. 

Droga z Nowej Morawy do Stronia przebiega już bez większych trudności. 

Videorelacja nakręcona wspólnie ze starym i dobrym znajomym - Asem : )

Media

Hit konkret - Góry Bialskie feat. AS sirilion | movies

Najnowsze od sirilionmovies

Artykuły powiązane

 • Włóczykij 2015

  Autor:

  9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie od 19 lutego do 1 marca 2015r.

  Tradycyjnie przez 11 dni do Gryfina przybędzie około 120 gości, którzy opowiadać będą o swoich przygodach i relacjach w miejscach z rozległych zakątków naszego globu. Oprócz głównego trzonu programu odbędzie się jak zawsze wiele innych wydarzeń, takich jak: degustacje potraw, pokazy filmów świata, wycieczki po regionie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty z muzyką alternatywną, ekstremalny rajd na orientację na 100 i 50 km oraz Bal Włóczykija.

 • UCIECZKA W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Autor:

    11 listopada to prezent, dar od losu i historii. Wolne. Dla większości Polaków nie żaden czas  do zadumy nad cudem odzyskaną wolnością kilkadziesiąt lat temu, ale radość z długiego weekendu. Sklepy monopolowe przeżywają oblężenie już dzień wcześniej, od popołudnia do późnego wieczora. Ot, święto państwowe - my mamy wolne. Jest czas na odreagowanie za trudy tygodnia. Za wykonywaną pracę zwykle za marne pieniądze, za arogancję polityków, w tym także tych z krzyżem na klacie i z gębą pełną frazesów. My mamy wolne. Ja mam wolne. Polska ma wolne.

    Otworzyłem butelkę piwa i pomyślałem o moim wyborze. Jest 10 listopada, piękny ciepły wieczór, Częstochowa. Mogę jechać jutro do Warszawy rzucać cegłą w policję. Wtedy będę niepokornym, a może nawet wyklętym patriotą walczącym z układem. Mogę iść na manifestację organizowaną przez Prezydenta – zostanę wtedy resortowym dzieckiem. Zaraz mi znajdą ojca w ZOMO i dziadka w Wehrmachcie. Mogę iść do kościoła po pseudopatriotyczną indoktrynację i podpowiedź na kogo głosować w nadchodzących wyborach. Mogę się upić i przeleżeć cały dzień. Mogę nie robić nic. Nie chcę nie robić nic, bo szkoda takiego dnia. To jest taki piękny, słoneczny dzień.

 • PRZY SZABASOWYCH ŚWIECACH

  Autor:

  Kolejna podróż w głąb naszego pięknego kraju. Wycieczka w świat nieistniejący już nie tylko w sposób fizyczny, co jest zrozumiałe i oczywiste, ale nieistniejący zupełnie w naszej świadomości. Pełen tajemnic i zaskakujących czasem odkryć. Świat polskich Żydów, współgospodarzy tych ziem od stuleci, nieobecnych dopiero od 70 lat, ale przez dziesięciolecia skutecznie rugowanych z naszej pamięci i historii.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270