Jesteś tutaj:   CYKLOiD.plWyświetlenie artykułów z etykietą: foto


Od Meppen do Trieru przez Londyn i Paryż

Autor  | Opublikowano: 23-wrzesień-2014 | Odsłony 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Klify w Dover Klify w Dover Paweł Zieliński

Nasza wyprawa zaczyna się w Niemczech w Meppen. Stąd niedaleko już do granicy holenderskiej. Przeprawiamy się w stronę Emmen i tak zaczyna się dwutygodniowy rajd gdzie głównym celem jest Londyn i Paryż. 

Do Meppen dojechaliśmy późnym wieczorem. Przemieszczaliśmy się ze Szczecina niemiecką koleją regionalną. Niestety niska cena biletów (bilet weekendowy 44 euro dzielony na 2 osoby) wiąże się ze sporą ilością przesiadek. Na pocieszenie można dodać, że pociągi w Niemczech w większości są niskopodłogowe i mają sporo miejsc na rowery. Pierwszy nocleg mieliśmy u znajomych i to był jeden z dwóch komfortowych noclegów w trakcie tej wyprawy.

Mówiąc o noclegach trzeba zaznaczyć, że w Holandii nie ma zwyczaju nocowania na dziko. Jest to zabronione, a ludzie nie potrafią zrozumieć, że można spać inaczej niż w hotelu lub na kempingu. Mimo to da się znaleźć miejsca do noclegu w nielicznych i niewielkich przestrzeniach leśnych. 

Media

Benelux, Anglia, Francja Kakałko
polz1

Rowerem jeżdżę od małego, ale do końca technikum uważałem go bardziej za środek transportu. Wyjeżdżałem jedynie na krótkie wyprawy. Sytuacja się zmieniła trzy lata temu. Pierwsza wyprawa na przełaj przez Polskę rozpoczęła cykl kolejnych, które do tej pory uwieńczyłem moim sukcesem 2860km z Kłodzka do Barcelony

podrozerowerowe.blogspot.com/

Artykuły powiązane

 • Hit konkret Góry Bialskie feat. AS

  Trasa rowerowa wokół Gór Bialskich zwanych Sudeckimi Bieszczadami.

  Góry Bialskie to miejsce z rzadka uczęszczane przez turystów. Szlaki o niskim poziomie trudności, płaskie szczyty, duże zalesienie i niewielkie zaludnienie - tak w skrócie można scharakteryzować to miejsce.

 • Rajd Karkonoski

  Wyprawa jednodniowa - podjazd pod najwyższy szczyt karkonoski, tj. Śnieżkę (1602 m n. p. m.)

  Z miejscowości Przesieka bardzo ostry podjazd drogą asfaltową na Przełęcz Karkonoską (1198 m n.p.m.) - droga nie jest dopuszczona dla ruchu samochodowego, niestety :/.

  Z Przełęczy Karkonoskiej, już po stronie czeskiej, świetny, ok. 10 kilometrowy zjazd do Szpindlerowego Młynu, stamtąd zaś kolejny, już bardziej spokojny, zjazd do miejscowości Vrchlabi. Z tej najniżej położonej mieścinki na prezentowanej trasie (572 m n.p.m.) zaczyna się naprawdę ciężka walka, która trwać będzie już praktycznie do centralnego punktu trasy - Równiny pod Śnieżką, z najwyżej położonym punktem, tj. 1512 m n.p.m. (Luční Pláň).

 • Romantyczna wyprawa rowerowa - Romantische Strasse/Niemcy

  Autor:

  O takiej wyprawie rowerowej marzyliśmy od dawna, a konkretnie od 2004 roku kiedy to nocując na kempingu w okolicy miejscowości Füssen/Niemcy podziwialiśmy rowerzystów przemierzających lokalne piękne trasy rowerowe. Nasza córka miała wówczas 3 lata i nie wyobrażaliśmy sobie takiej podróży z jej udziałem ani też spędzenia wakacji bez ni

  • Treść

  ej. Wzięliśmy jednak mapę tras rowerowych - tak na wszelki wypadek:)

  Pomysł dojrzewał wraz z naszym dzieckiem i tak 10 lat później zrodziła się idea przemierzenia na rowerach najstarszej trasy rowerowej w Niemczech.

   

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270