Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


Rajd Karkonoski

Autor  | Opublikowano: 27-wrzesień-2014 | Odsłony 1128
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyprawa jednodniowa - podjazd pod najwyższy szczyt karkonoski, tj. Śnieżkę (1602 m n. p. m.)

Z miejscowości Przesieka bardzo ostry podjazd drogą asfaltową na Przełęcz Karkonoską (1198 m n.p.m.) - droga nie jest dopuszczona dla ruchu samochodowego, niestety :/.

Z Przełęczy Karkonoskiej, już po stronie czeskiej, świetny, ok. 10 kilometrowy zjazd do Szpindlerowego Młynu, stamtąd zaś kolejny, już bardziej spokojny, zjazd do miejscowości Vrchlabi. Z tej najniżej położonej mieścinki na prezentowanej trasie (572 m n.p.m.) zaczyna się naprawdę ciężka walka, która trwać będzie już praktycznie do centralnego punktu trasy - Równiny pod Śnieżką, z najwyżej położonym punktem, tj. 1512 m n.p.m. (Luční Pláň).

Punktem zwrotnym trasy jest schronisko pod Śnieżką - Dom Śląski (1394 m n.p.m.).

Powrót po części tą samą drogą, z tym, że przy schronisku Chata na Rozcesti następuje odbicie w szlak zielony (na początku szlaku znajduje się znak zakaz wjazdu rowerów - zupełne nieporozumienie, gdyż jeśli ktoś dojechał już do tego miejsca, to na pewno z łatwością poradzi sobie na tym szlaku).
Ostatecznie kierujemy się do Szpindlerowego Młynu, skąd - odwrotnie niż na początku - 10 kilometrowy podjazd na Przełęcz Karkonoską, drugi tak konkretny na trasie (pierwszy, na Równinę pod Śnieżką, wg. moich wyliczeń ma ok. 17-18 km).

Kilka uwag:
Trasa jest naprawdę m-e-g-a ciężka, jeśli ktoś tego jeszcze nie wyłapał z załączonego filmu. Długie podjazdy, mające w niektórych miejscach przechył ok. 25 stopni, naprawdę mogą wykończyć. Sam jednak fakt przejechania się rowerkiem po Równinie pod Śnieżką wszelkie trudności w ostatecznym rozrachunku spycha na dalszy plan. Niemniej jednak trasa wymaga niezłej kondycji i znacznej dozy cierpliwości przy powolnym podjeżdzaniu pod coraz to kolejne wzniesienia.

Trasa jest w zdecydowanej części asfaltowa - to jest mocny plus (akurat w przypadku tej trasy). Na marginesie dodam, że jeśli ktoś, tak jak ja rok temu, ma takie widzimisię, aby przejechać rowerem od Przełęczy Karkonoskiej do Przełęczy Okraj to jest to zdecydowanie zły pomysł - jedyna droga, która by to teoretycznie umożliwiała (po uprzedniej obczajce na google earth) jest właściwie nieprzejezdna (mam tu na myśli szlak czerwony im. M. Orłowicza).

c.d.n.

Media

Rajd Karkonoski sirilion | movies

Najnowsze od sirilionmovies

Artykuły powiązane

 • Włóczykij 2015

  Autor:

  9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie od 19 lutego do 1 marca 2015r.

  Tradycyjnie przez 11 dni do Gryfina przybędzie około 120 gości, którzy opowiadać będą o swoich przygodach i relacjach w miejscach z rozległych zakątków naszego globu. Oprócz głównego trzonu programu odbędzie się jak zawsze wiele innych wydarzeń, takich jak: degustacje potraw, pokazy filmów świata, wycieczki po regionie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty z muzyką alternatywną, ekstremalny rajd na orientację na 100 i 50 km oraz Bal Włóczykija.

 • Nocny Przygodowy Rajd na Orientacje Tropiciel 14

  Autor:

  Organizator Tropiciel.pl zaprasza na rajd, który jest największym niekomercyjnym rajdem przygodowym w Polsce.

  Nocny Przygodowy Rajd na Orientacje Tropiciel 14

  Warto przeżyć przygodę!!!

  Miejsce: Libąż koło Chrzanowa (Hala sportowa przy Zespole Szkół w Libiążu, ul.Górnicza 3)

  Data: 25/26 października 2014

  Dobra zabawa gwarantowana!!!

  __________Do 16.10.2014 tańsze zapisy_______

   

 • Hit konkret Góry Bialskie feat. AS

  Trasa rowerowa wokół Gór Bialskich zwanych Sudeckimi Bieszczadami.

  Góry Bialskie to miejsce z rzadka uczęszczane przez turystów. Szlaki o niskim poziomie trudności, płaskie szczyty, duże zalesienie i niewielkie zaludnienie - tak w skrócie można scharakteryzować to miejsce.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270