Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


Długi marsz zakończony!

Autor  | Opublikowano: 06-listopad-2010 | Odsłony 2291
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyprawa Long Walk Plus Expedition po kilku miesięcznej podróży dotarła w piątek do Kalkuty. Gratulacje!

Long Walk Plus Expedition Jakuck - Kalkuta 2010 to wyprawa śladami książki Długi marsz opowiadającej prawdziwą historię Witold Glińskiego, który w 1941 r. uciekł z sowieckiego łagru pod Jakuckiem i pieszo dotarł do Kalkuty w Indiach.

Za klika dni Tomek, Bartek i Filip wrócą do Polski aby podzielić się swoimi wrażeniami oraz przygodami z tej podróży. Będzie można  posłuchać ich opowieści podczas tegorocznego Explorer Festival:

21 listopada 2010 godzina 13:35 sala widowiskowa Politechniki Łódzkiej, przy ul. Politechniki 31.

Tomek Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż / Polska rozpoczęli w maju tego roku wielką, sześciomiesięczną przygodę, śladami słynnej ucieczki Witolda Glińskiego, polskiego oficera i jego towarzyszy, którzy w 1942 roku uciekli z sowieckiego łagru pod Jakuckiem, przez Mongolię, Tybet i Nepal, do Kalkuty w Indiach. To było dla trzech młodych podróżników ponad sześć tysięcy trudnych i wyczerpujących kilometrów. Pokonując bezdroża Azji, poddali się niezwykle ciężkiej próbie. Nie musieli na szczęście, jak bohaterowie sprzed lat, uciekać do wolności, ale to doświadczenie zmieniło ich. Mogli zrozumieć czym jest prawdziwa odwaga, umiejętność przetrwania i odnalezienia się w świecie, który nie zawsze jest nam przyjazny.

Artykuły powiązane

 • Włóczykij 2015

  Autor:

  9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie od 19 lutego do 1 marca 2015r.

  Tradycyjnie przez 11 dni do Gryfina przybędzie około 120 gości, którzy opowiadać będą o swoich przygodach i relacjach w miejscach z rozległych zakątków naszego globu. Oprócz głównego trzonu programu odbędzie się jak zawsze wiele innych wydarzeń, takich jak: degustacje potraw, pokazy filmów świata, wycieczki po regionie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty z muzyką alternatywną, ekstremalny rajd na orientację na 100 i 50 km oraz Bal Włóczykija.

 • Nocny Przygodowy Rajd na Orientacje Tropiciel 14

  Autor:

  Organizator Tropiciel.pl zaprasza na rajd, który jest największym niekomercyjnym rajdem przygodowym w Polsce.

  Nocny Przygodowy Rajd na Orientacje Tropiciel 14

  Warto przeżyć przygodę!!!

  Miejsce: Libąż koło Chrzanowa (Hala sportowa przy Zespole Szkół w Libiążu, ul.Górnicza 3)

  Data: 25/26 października 2014

  Dobra zabawa gwarantowana!!!

  __________Do 16.10.2014 tańsze zapisy_______

   

 • Kazimiernikejszyn

  Autor:

  11-13 lipca, Kazimierz Dolny. Wyobraź sobie żywiołowe koncerty, czysta petarda, żadnego zamulania, grane przez muzyków którzy nade wszystko cenią zabawę i kontakt z publiką. Dodaj pełen chill nad rzeką, w lesie i Kazimierskich wąwozach, z hamakami, leżakami, domkami na drzewach i masażami w kilku technikach.

  Do tego freakowe aktywności jak:

  • podróż poduszkowcem,
  • rajd rowerowy 250 metrowym tunelem z czołówką,
  • latawce,
  • konkurencje sprawnościowe,
  • bieg kanionem i inne. 

  No i mnóstwo ciekawych ludzi. Wyobraziłeś/aś sobie? To tylko bardzo skrócony opis Kazimiernikejszyn.

  Czeka Cię wiele więcej.

  Jeśli przejedziesz 140 km na rowerze lub przejdziesz 33 km na wydarzenie wprowadzisz kilku znajomych na specjalnym karnecie.

  Udokumentowani wolontariusze działający w organizacjach 3 sektora 50% zniżki.

  I to wciąż nie wszystko... Specjalnie dla was zagrają: Voo Voo i Trebunie Tutki, Łąki Łan, Lao Che, Mitch&Mitch, Dziady Kazimierskie, Gooral, Ifi Ude, November Project, Neo Klez, Czessband. Tylko energetyczne sety!

  Kazimiernikejszyn to promocja aktywności, relaksu, jasnej strony mocy, humoru, muzycznej jazdy, jeszcze raz humoru, inicjatywy i pomagania. Nad całością czuwają Włodek Dembowski z Łąki Łan i Michał Niewęgłowski. Pamiętaj: 11-13 lipca, Kazimierz Dolny.

  Więcej informacji na facebook/kazimiernikejszyn oraz www.kazimiernikejszyn.pl

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270