Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


Ladakh-Zanskar :: start wyprawy

Autor  | Opublikowano: 04-lipiec-2010 | Odsłony 1248
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka dni temu rozpoczeła się wyprawa Ladakh-Zanskar 2010, podczas której Tomek Budzioch zamierza przejechać indyjska część Kaszmiru i Himalajów. Plan wyprawy zakładał start w Chandigarh. Ze względu na upały Tomek postanowił rozpocząć trasę w miejscowości Kalka. Dalej trasa będzie wiodła przez Shimlę i  Dharamsalę do Srinagaru, a następnie przez Kargil i  Lamayuru do Leh.

Kolejny etap prowadzić będzie przez przełęcz Khardung do doliny Nubry, skąd przez Durbuk i Chang La (5290 mnpm) do głównej drogi łączącej Leh z Manali.

Za Tomkie już 4 dzień podróży rowerem, trochę podjazdów oraz zjazdów, doświadczenie monsunowego deszczu oraz ciekawy i bardzo przydatny zakup.

Fragment bloga:

"godz: 14:18 data: 2010.07.04
KUPILEM TROMBE!!!!

Ok... wiem, że w tytule jest błąd, ale pomyślecie sami, czy nie wyglądałoby kretyńsko, gdybym, nie mając polskich znaków napisał "kupilem trabe"?

Wieczorem, przed wyjazdem z Delhi wstąpilem do hurtowni koralików na Main Bazar na Paharganju, w której otworzono nowy dział. Jego nazwa mogłaby brzmieć: milion sto tysiecy drobiazgów i jeszcze chocco. Na tym to dziale pomiędzy innymi dobrami zauważyłem "tromby"- całą ścianę "tromb"!!!! Różnej wielkości, powyginane w mniej lub bardziej fantazyjne esy-floresy i zapewne z adekwatnym do rozmiaru potancjalem dźwiekowym... "

Artykuły powiązane

 • Hit konkret Góry Bialskie feat. AS

  Trasa rowerowa wokół Gór Bialskich zwanych Sudeckimi Bieszczadami.

  Góry Bialskie to miejsce z rzadka uczęszczane przez turystów. Szlaki o niskim poziomie trudności, płaskie szczyty, duże zalesienie i niewielkie zaludnienie - tak w skrócie można scharakteryzować to miejsce.

 • VII-my tydzień za nami

  Znowu Rosja

  Z powrotem w Rosji! Uczestnicy „Wyprawy 2013. Polska – Syberia" w połowie tygodnia przekroczyli ponownie granicę i wyjechali z Kazachstanu. Siódmy tydzień rajdu zakończył się z wynikiem 6104 km i ponad 44 dni na trasie, tym samym stał się również najdłuższą czasowo wyprawą NINIWA Teamu (poprzedni rekord miał 43 dni).

 • Na Wilno !

  Krupski Młyn - Wilno

  20 - 29 czerwcza 2013 r.

   

  Dziesięciodniowa wyprawa liczącej trzy osoby części Grupy Krupa do Wilna przed obraz Matki Bożej w Ostrej Bramie.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270