Jesteś tutaj:   CYKLOiD.pl


Long Walk Plus w Buriacji

Autor  | Opublikowano: 05-sierpień-2010 | Odsłony 1587
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po przeprawie przez bezludne Góry Barguzińskie Bartek, Tomek i Filip kontynuowali marsz doliną rzeki Barguzin, około 250 kilometrów. W tym czasie trafili na falę upałów, kiedy to temperatury w dzień wynosiły ponad 30 stopni Celsjusza  - najwyższe od kilkudziesięciu lat w tym regionie.  Po fali gorących dni przyszło załamanie pogody wraz z intensywnymi opadami oraz silnym wiatrem. W  tym czasie  doświadczyli kolejnych trudów podróży. 

Huraganowy wiatr porwał im namiot oraz zadaszenie, dodatkowo popsuta maszynka benzynowa uniemożliwiła im zagotowanie wody a wszechobecne komary, meszki i osy dodatkowo utrudniały przeczekiwanie niepogody. Po poprawie warunków ekipa z LW+ ruszyla dalej w kierunku Ułan - Ude stolicy Burjacji. W Ułan - Ude uczestniczyli w obchodach Powstania Zabajkalskiego, które wybuchło 12 lipca 1866 roku.

Cały czas spotykają się z życzliwością lokalnej ludności oraz są bardzo ciepło przez nich przyjmowani. Często zdarzało się im gościć w domach, gdzie dostawali wyśmienite posiłki oraz możliwość przenocowania. Całkowicie inaczej wylądał marsz Witolda Glińskiego, który podczas ucieczki musiał stronić od kontaktów z ludźmi. Spotkani ludzie stanowili dla niego największe zagrożenie, ponieważ nie wiadome było czy są sprzymierzeńcami czy wrogami.

Fragment z bloga wyprawy:

W ostatnich dniach przechodziliśmy przez cztery wioski, ale o dziwo trzy z nich to miejscowości wypoczynkowe. Trudno to sobie wyobrazić, ale w tej dziczy, w głębi Buriacji są prawdziwe kurorty, do których przyjeżdżają ludzie z Ułan-Ude. Tutaj to my wyglądaliśmy dużo bardziej dziko, bo byliśmy zarośnięci i nosiliśmy ubrania mocno sfatygowane przedzieraniem się przez góry. W takim stanie przemykaliśmy między turystami na plażach...

lw2-buriacja

lw3-buriacja

Artykuły powiązane

 • Hit konkret Góry Bialskie feat. AS

  Trasa rowerowa wokół Gór Bialskich zwanych Sudeckimi Bieszczadami.

  Góry Bialskie to miejsce z rzadka uczęszczane przez turystów. Szlaki o niskim poziomie trudności, płaskie szczyty, duże zalesienie i niewielkie zaludnienie - tak w skrócie można scharakteryzować to miejsce.

 • VII-my tydzień za nami

  Znowu Rosja

  Z powrotem w Rosji! Uczestnicy „Wyprawy 2013. Polska – Syberia" w połowie tygodnia przekroczyli ponownie granicę i wyjechali z Kazachstanu. Siódmy tydzień rajdu zakończył się z wynikiem 6104 km i ponad 44 dni na trasie, tym samym stał się również najdłuższą czasowo wyprawą NINIWA Teamu (poprzedni rekord miał 43 dni).

 • Na Wilno !

  Krupski Młyn - Wilno

  20 - 29 czerwcza 2013 r.

   

  Dziesięciodniowa wyprawa liczącej trzy osoby części Grupy Krupa do Wilna przed obraz Matki Bożej w Ostrej Bramie.

CYKLOID PRO

Projektowanie serwisów internetowych

logo-CykloidPRO-270